Taga Harmony PF-1000 dobry filtr zasilania...


Miałem możliwość porównania dwóch urządzeń, 
czyli Taga Harmony PF-1000 filtr zasilania, 


oraz DIY, czyli listwa zasilająca do wzmacniaczy z trafem klasycznym oraz Toroid.


 Połączone kablami sieciowymi – 2 metrowymi DIY Supra LoRad 2.5 SPC CS-EU Silver, na wtykach Oyaide P-079E/C-079 Gold-Plated. 


Testowaliśmy zestaw Onkyo kina domowego, gramofon, preamp Yaqina, 
wzmacniacz lampowy Octave 40, 
a także odtwarzacz sieciowy Pioneer N-70AE, głośniki to Dyna Audio C1.


 

W Tadze podoba mi się wykonanie i dioda fazowa, która pokazuje nam czy mamy dobrze podłączone gniazdka sieciowe. 

 

U siebie musiałem poprawić gniazdko, przydaje się też miernik Phaser 777, który pokazuje czy nasze kable są dobrze zrobione. U mnie w dwóch egzemplarzach oryginalnych od producenta były zamienione kabelki „ plus i minus”, co powodowało zapalanie się kontrolki fazowej w Taga PF 1000. 



Poza tym miernik Phaser 777 pokazuje czy nasz kabel jest dobrze ekranowany, jeśli tak to jest brak sygnału po dotknięciu miernikiem. 


W kablach standardowych już na odległość paru centymetrów zaczyna się pisk. Wniosek jest jeden trzeba by wymienić kable zasilające do naszych urządzeń, ale jest to już większy wydatek. I tu mogę śmiało polecić kabel z metra Supra LoRad 2.5 SPC CS-EU Silver.



Co mają na celu filtry zasilające, ma on usuwać wszystkie zanieczyszczenia z sieci 230V. Przyciszyć prace transformatora klasycznego i toroida, usuwać brumienie czy buczenie trafa, a przede wszystkim ma poprawić dynamikę dźwięku. Mimo zapewnień konstruktorów, filtry te nie zawsze przynoszą poprawę dźwięku. Często wystarczające i zoptymalizowane dla sprzętu filtry znajdują się, bowiem w samym urządzeniu.
Powiem tak, jeśli ktoś nie miał możliwości porównania w swoim systemie takich listw to polecam zobaczyć a przede wszystkim posłuchać, co wnosi dobry ha ha (rozgałęźnik) audio. I nie ma potrzeby zmieniać od razu okablowania w mieszkaniu na srebrne czy złote kable zasilające.....
Na tym krótkim odcinku między gniazdkiem, filtrem, kablem a naszym sprzętem jest wyraźna i słyszalna różnica. W lepszej klasie sprzętu może być już minimalna jego różnica. U nas trafa na zwykłym gniazdku bez filtra buczały o wiele głośniej, niż w gnieździe filtrowanym to tak dla słuchu. Można by powiedzieć, że przez wiele lat sprzęt był podłączony do zwykłego gniazdka i wszystko nam grało. Jeśli jesteś przed zakupem takiej listwy filtrującej, a jest możliwość przetestowania urządzenia u siebie w domu i na swoim sprzęcie to zrób to !!!
 Być może u niejednego z Was taka listwa nic nie wniesie, ja zakupiłem Taga Harmony PF1000 i jestem zadowolony cały sprzęt mam podłączony pod nią jest ład i porządek, spokój na przepięcia i różne trzaski czy pykania sieciowe.


Jak są wykonane listwy sieciowe i jak się prezentują?. Można powiedzieć, że różnie zależy to z pewnością od producenta, materiału i myśli technologicznej, 
…co widać na foto… 



W zależności od modelu stosowane są różne filtry przeciwzakłóceniowe, stabilizatory napięcia i układy zabezpieczeń. A co do ceny można kupić tanio i drogo, kto co woli, osobiście uważam, że od 200 do 800 zł można kupić dobrą listwę zasilania z filtrami.



Tu wybór należy do Was, kto co woli ja już wybrałem.


Czym jest listwa a czym kondycjoner sieciowy i jakie mają zadanie?
Krótki opis z Internetu ze strony https://audio.com.pl

Listwa sieciowa - umożliwia podłączenie kilku urządzeń różnego typu, pełni rolę rozgałęziacza sieciowego, zaprojektowanego w taki sposób, by optymalnie działać ze sprzętem A/V.

Kondycjonery - posiadają znacznie skuteczniejsze obwody zabezpieczeń, ograniczają interferencje między urządzeniami. Idealnym kondycjonerem jest taki układ, który napięcie zaszumione, pełne śmieci z różnych nadajników domowych radiowo-telewizyjnych, pralek, mikrofalowych, komputerów itp..przetransformuje w idealną sinusoidę. 



2 komentarze:

  1. Hmm? Faza po lewej powiadacie? I tak jest prawidłowo tak? No nie zgodzę się. Nie ma jednoznacznych norm które mówią ze faza powinna byc po lewej stronie. Wręcz przeciwnie. W wielu krajach. nawet tych w UE faza jest po prawej stronie. Posiadam nawet tester który jest dopuszczony dla UE z certyfikatem CE i ten wskazuje prawidłowość fazy własnie po prawej stronie. W środku ta listwa nie ma zasadniczo nic do zaoferowania. Jedynie to ład i porządek. Powietrze zamknięte w ładnej obudowie i ot tyle. Za połowę tej kwoty mozna dostać listy z lepiej rozbudowanym filtrem, W tej cenie powinno każde gniazdo byc filtrowane oddzielnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możesz podać przykładowe listwy, które wg ciebie w tej cenie warto nabyć.

      Usuń